Андрій Довбенко: Зміни до законів не мають писатися під диктовку лобі алкогольних імпортерів

Дерегуляція і скасування ліцензування для експортно-імпортних операцій із спиртом та алкогольними напоями, разом із спрощенням умов роздрібної торгівлі відкриють ринок десяткам нових виробників вина в Україні.

Так експерт-юрист Андрій Довбенко прокоментував опрацювання відповідного закону про спрощення ліцензійних процедур у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

На його думку, такі перспективи можуть стати реальністю за умови зваженого доопрацювання у Верховній Раді і подальшого прийняття Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів про спрощення ліцензійних процедур у сфері зовнішньоекономічної діяльності.

Довбенко Андрій застерігає, що згаданий закон може, як відкрити шлях невеликим виноробам, так і зачинити вузьку хвіртку, через яку вони досі спілкувалися із споживачем. «Усе залежить від того, чий інтерес стане у фінальній версії закону визначальним – суспільства чи лобі імпортерів», - наголошує він.

На його думку, при доопрацюванні закону треба убезпечитися від надмірного впливу лобі алкогольних імпортерів на процес змін. «Адже їх інтереси не завжди тотожні із суспільними. А натомість інтерес суспільства і більшості національних виробників полягає у запроваджені на ринку принципів прозорості й чесної конкуренції. Тож зміни треба спрямувати насамперед на підвищення якості алкогольної продукції на полицях магазинах за рахунок зростання конкуренції, а також на стимулювання розвитку національного виноробства», - говорить Андрій Довбенко.

За його словами, чинне регулювання зовнішньоекономічної діяльності надмірно обмежує торгівлю, пригнічує розвиток галузі і створює корупційні шпарини у виробництві й торгівлі алкогольною продукцією. Загалом це влаштовує ключових гравців ринку, які призвичаїлися до ситуації. Але – пригнічує  малих виробників, зокрема фермерські господарства.

«Тож головним чином законодавчі зміни мають стимулювати розвиток регіонального виноробства, зокрема фермерськими господарствами, а також теруарних та авторських вин. Перший крок до цього вже зроблено парламентом 20 вересня, коли прийнятим Законом скасовано ліцензію на оптову торгівлю розміром 0,5 млн грн, для вітчизняних виноробів, які виробляють вино із власного винограду або придбаного в українських фермерів», - наголосив Довбенко.

«Прийняття згаданих законів стане вагомою підтримкою для невеликих виробників вина. Це, за розрахунками експертів, сприятиме виходу на ринок десятків нових регіональних виробників із повним циклом виробництва. Україна за природними умовами та географічним становищем має бути великою виноробною державою, але практично не використовує свої конкурентні переваги», - зауважив експерт.

 

КРИМИНАЛ ТВ - криминальное видео и криминальные новости — история страны

Хотим мы этого или не хотим, но история современной Украины — это криминал. Часто сводки со фронтов политики ничем не отличаются от криминальных сводок. Но для того, чтобы по-настоящему понимать, что и почему происходит в политике — вам необходимо регулярно посещать сайт Криминал ТВ. Здесь собраны все криминальное видео и последние криминальные новости.

Ежедневное посещение сайта Криминал ТВ — это то, что доктор прописал. Свежие ментовские сливы, компромат и доносы, интервью с теми, кто является лицом криминального мира, оперативные записи — в общем, все криминальные новости и все криминальное видео в одном месте. Здесь нет ментов и воров — здесь все варятся в одном соку.

Не забывайте оставлять свои комментарии на сайте Криминал ТВ. Мы знаем, вам есть, что рассказать, у вас есть информация, которой вы хотите поделиться. Мы же всегда рады вам помочь ее донести. В обсуждениях вы сможете не только высказать свою точку зрения, но и оспорить мнение иных. Криминальные новости — ключ к пониманию законотворчества, не забывайте.