"Історик" і борець з бюджетними махінаціями Таїса Гайда розпиляла гроші з обласного бюджету

Хто така Таїса Гайда – вінничани добре знають. Скандальна журналістка після Революції Гідності з головою поринула у волонтерську діяльність. Щоправда – з постійними скандалами і звинуваченнями з боку колег у сумнівних оборудках із зібраними грошима.

Ну, ось, наприклад: «Волонтери зібрали з вінницьких суддів 8300 гривень». А ще були побори з підприємців, внески від влади, збирання грошей у населення. Хтось рух цих коштів контролював?

Що робилося за лаштунками її волонтерського «бізнесу» – достеменно невідомо. Але відомо те, що Гайда повністю розрахувалася із банківським кредитом, який «висів» на ній майже 10 років, зробила у квартирі ремонт, отримала нове авто, розширила бізнес і може собі дозволити подорожувати Європою.

Проте з волонтерством їй, після сварки з колегами, довелося зав’язати.

Імідж «волонтера» Гайда змінила на імідж «активіста». Соціальні мережі почали рясніти «викриттям» земельних «оборудок», жодну з яких новоспечена «активістка» так і не довела у судовому порядку. І вже на початковому етапі стало зрозуміло, що «активність» Гайда проявляє якусь вибіркову, проводячи вуличні акції проти тих, у кого є гроші, однак впритул не помічаючи витівки потужної колони екс-«регіоналів» на Вінниччині.

Але основним напрямком власного піару та громадської діяльності Таїса Гайда обрала боротьбу з корупціонерами, тендерними оборудками та викривання людей які крадуть бюджетні кошти.

Я для себе розставила пріоритети

Війна буде збирати свій страшний врожай, поки для більшості високопосадовців це буде бізнесом.
Більше того, дуже вигідно прикриватись війною для того, щоб безкарно красти

Завдання нашого Автомайдану максимально створити дискомфорт тим, хто крадуть, наскільки вистачить наших сил

Знаєте , геморой - теж не хвороба життєва важливих органів, але жити повноцінним життям таки заважає

Бо якщо ми не будемо боротись з злодіями у владних кабінетах, тоді ця війна буде тривати вічно і найстрашніше : нічого не зміниться в країні, - пише Таїса Гайда в соціальній мережі.

І саме ця подвійна мораль спонукала журналістів нашого видання до детального аналізу деяких обставин.

Все це – вступ.

А тепер – основна частина.

За рахунок коштів обласного бюджету – тобто за наші з вами, шановні платники податків, гроші – на теренах Вінницької області реалізується низка програм, розроблених інститутами громадянського суспільства. У 2015 році, наприклад, на такі цілі було витрачено 350 тисяч гривень.

Ну, громадянське суспільство теж потребує підтримки. Особливо, якщо мова йде про фінансову допомогу об’єднанням вразливих верств населення (інваліди, ветерани), або сприяння цікавим ініціативам, які формуватимуть позитивний імідж Вінниччини.

У тому числі – у культурній, мистецькій та науковій сферах.

З цього моменту – детальніше.

Справа у тому, що на конкурс громадських ініціатив було подано проект ГО «Народний Майдан Вінниччини» – «Пам’яті жертв нацистського проекту Т4», присвячений проведенню історичного дослідження теми знищення у роки ІІ світової війни хворих громадян з Вінницької психіатричної лікарні. Керівник проекту – Таїса Гайда . Яка, однак, жодного разу – не історик.

На сайті обласної державної адміністрації розмір фінансування не оприлюднюється, але ми вам розкриємо маленьку таємницю – кошторис ініціативи складає 53 200 гривень. Додатково заплановано залучення ще 35 тисяч з «інших джерел», але звідки, і на які цілі «Нармайдан» не уточнює.

А тепер уважно вчитаємося в текст презентації. По-перше, проект названий «унікальним історико-краєзнавчим», а також підкреслено: «По великому рахунку, тематика діяльності Вінницької психічної лікарні під час Другої світової війни сьогодні не досліджена» (Гайда). І взагалі: «Без сумніву, краєзнавча робота, опрацювання низки історичних матеріалів у рамках проекту дозволить чітко зрозуміти, що утримання й підтримка психічно хворих людей – обов’язок суспільства» (сайт ОДА).

По-друге (а про це вже сайт ОДА не каже), безпосередньою реалізацією проекту буде займатися не Гайда, і не ще один «координатор» – Юлія Вишневська, а… студенти Вінницького педагогічного та Донецького національного університетів , які спочатку працюватимуть у Вінниці, а потім поїдуть до Німеччини. Тобто роль самої Гайди зведена у цих заходах, як то кажуть, «до нуля». Ну, хіба що у Німеччину за обласний кошт з’їздить.

Тут, до речі, ще одна цікава деталь: усі проекти громадських ініціатив, фінансування яких заплановано з обласного бюджету, мали бути локалізовані територією Вінницької області. І питання туризму за кошти платників податків до ЄС не розглядалися. Однак не у цьому випадку.

Визнаємо – відсутність уваги вінничан до «громадської ініціативи» і розгляду питання доцільності такої «ініціативи» дозволила Гайді на цілком легальних підставах отримати у власне розпорядження 53 200 гривень.

Проте деякі моменти залишаються не зовсім зрозумілими.

Проект – унікальний?

До відома громадян – в області щорічно випускаються «Наукові записки Вінницького державного педагогічного університету. Серія «Історія», у якій близько третини публікацій складають саме краєзнавчі статті. І гонорарів за них авторам не сплачують.

Раз на два роки той же педуніверситет видає збірку матеріалів краєзнавчих конференцій. Науковці публікують власні розвідки безкоштовно.

Нарешті, видається журнал «Вінницький край», де є також місце для краєзнавства.

Всі ці видання висвітлюють гострі моменти нашої історії – з війнами, голодоморами, репресіями, депортаціями. Щорічно – це сотні статей та десятки книг. І кандидатські дисертації захищаються. Але жодного разу не було чути, щоб за окреме дослідження платили такі суми… Тим більше - з обласного бюджету.

Важлива тема дослідження історії долі хворих вінничан у роки війни? Так. Унікальна? Ні. Забороненою для вивчення у радянські часи вона не була (на відміну від того ж голодомору або Української революції 1917-1920-х років).

Далі. Ми можемо сильно спростити студентам краєзнавчі пошуки. У Державному архіві Вінницької області є фонд Р-1326: «Вінницька психіатрична лікарня, м. Вінниця (1941-1944). У фонді – 177 справ. Анотація до описів зазначає, що справи містять накази по психіатричній лікарні; плани; кошториси; акти обстеження лікарні; історії хвороб; списки співробітників лікарні; відомості на видачу заробітної плати працівникам лікарні: детальніше за посиланням http://prashhur.com/blog/putivnik/

Опрацювати цей фонд – справа одного місяця для одного серйозного дослідника.

Крім цього фонду, матеріали з історії психіатричної лікарні можуть міститися у Центральному державному архіві вищих органів влади та управління (Київ). Наприклад, у фонді 3676 рейхсляйтера Розенберга http://tsdavo.gov.ua/4/stocks/60825253/ Причому багато з архівних справ відцифровано й розміщено на сайті, тож і до Києва можна не їхати. Або – у фонді 3206 (Рейсхкомісаріат України), детальніше тут: http://tsdavo.gov.ua/4/stocks/62559168/

Додатково, відомості про долю вінницьких хворих – жертв нацизму можна знайти в описах жертв та збитків, які радянська адміністрація робила після звільнення областей від нацистів.

А ось у ФРН – майже гарантовано нічого немає, адже більшість німецьких окупаційних архівів було вивезено до СРСР. Або є ті документи та відомості, що підтверджують радянські дані.

Скажете – чому ми критикуємо добру справу?

А ми і не критикуємо. Ми просто намагаємося зрозуміти – на що підуть 53 200 гривень з обласного бюджету?

Користування документами Державного архіву Вінницької області – безкоштовне. Гонорар працівникові – 5 000 гривень. Ще 400 – на проїзний. Відрядження до Києва – нехай ще на 10 000 гривень. Всі витрати які ми зазначили – максимальні і нами свідомо завищені, на повірку все можна зробити вдвічі дешевше.

А куди витрачати ще 37 800 гривень? На оплату «праці» керівника проекту і координатора? А може на гонорари цим двом особам й піде вся сума, адже студенти можуть і на волонтерських засадах попрацювати?

Висновок з цієї негарної історії – вбивчий.

Таїса Гайда бореться з …. собою. Одна її сторона радить зосередитись на створенні іміджу аскетично-безкомпромісного борця з корупцією, а інша хоче комфортного, забезпеченого та красивого життя. Свідомо, чи несвідомо активістка власною викривальною і скандальною діяльністю, яка все менше і менше цікавить місцеву пресу, створила для себе комфортне підгрунтя для локального шантажу місцевих чиновників. Логічно, що ніхто не хоче стати героєм 120 тисяч матюкливих постів в соціальних мережах, які на 99% базуються на інформації пошукових систем інтернета та фотографій з соціальних мереж п’ятирічної давності. Ніхто з останніх фігурантів гучних «корупційних викриттів» активістки навіть не хоче подавати її до суду за наклеп, але останній факт скоріше питання часу і наявності поваги до власного прізвища.

Історія про закатованих нацистами хворих – як це не гидко звучить – банальний привід розпиляти 2 тисячі доларів з обласного бюджету. Могла би і на дослідження голодомору попросити. Або холокосту.

Хочеться, щоправда, побачити ситуацію, коли всі вінницькі науковці стануть вимагати для себе аналогічні гонорари у влади.

ОБОЗРЕВАТЕЛЬ

 

КРИМИНАЛ ТВ - криминальное видео и криминальные новости — история страны

Хотим мы этого или не хотим, но история современной Украины — это криминал. Часто сводки со фронтов политики ничем не отличаются от криминальных сводок. Но для того, чтобы по-настоящему понимать, что и почему происходит в политике — вам необходимо регулярно посещать сайт Криминал ТВ. Здесь собраны все криминальное видео и последние криминальные новости.

Ежедневное посещение сайта Криминал ТВ — это то, что доктор прописал. Свежие ментовские сливы, компромат и доносы, интервью с теми, кто является лицом криминального мира, оперативные записи — в общем, все криминальные новости и все криминальное видео в одном месте. Здесь нет ментов и воров — здесь все варятся в одном соку.

Не забывайте оставлять свои комментарии на сайте Криминал ТВ. Мы знаем, вам есть, что рассказать, у вас есть информация, которой вы хотите поделиться. Мы же всегда рады вам помочь ее донести. В обсуждениях вы сможете не только высказать свою точку зрения, но и оспорить мнение иных. Криминальные новости — ключ к пониманию законотворчества, не забывайте.