Байден і Сі Цзіньпін обговорювали панд

Читать на русском

Байден і Сі Цзіньпін обговорювали панд

Байден і Сі Цзіньпін обговорювали панд

Президент Китаю Сі Цзіньпін заявив, що Китай відправить нових панд до Сполучених Штатів. Лідер Китаю назвав тварин "посланцями дружби між китайським та американським народами".

Про це повідомляє АР та BBC News.

"Ми готові продовжувати нашу співпрацю зі Сполученими Штатами щодо збереження панд і робити все можливе, щоб задовольнити бажання мешканців Каліфорнії, щоб поглибити дружні зв’язки між нашими двома народами", — сказав Сі Цзіньпінь.

Цей жест було зроблено наприкінці дня, коли Сі Цзіньпін і президент США провели свою першу особисту зустріч за рік та пообіцяли спробувати знизити напруженість між країнами.

Сі Цзіньпін не поділився додатковою інформацією про те, коли і де можуть бути надані панди, але, схоже, припустив, що наступна пара панд, швидше за все, прибуде до Каліфорнії.

Чому панди такі важливі

Чорно-білі ведмеді вже давно є символом американсько-китайської дружби. Це почалося з того часу, як Пекін подарував пару панд Національному зоопарку у Вашингтоні 1972 року напередодні нормалізації двосторонніх відносин.

Пекін Пекін позичив панд іншим зоопаркам США, а кошти повернули на програми збереження панд.

Нещодавно три великі панди Національного зоопарку, Мей Сян, Тянь Тянь та їхня дитинка Сяо Ці Цзі , яких у Китаї вважають своїм "національним скарбом", отримали зворотні квитки додому, а у Вашингтонському зоопарку влаштували їм "пишні проводи" на кілька днів. Спочатку розраховували, що вони поїдуть до Китаю не раніше грудня.

Після їхнього відльоту додому, у США, в зоопарку Атланти, залишилося лише чотири панди.

"Мені сказали, що багато американців, особливо діти, дуже не хотіли прощатися з пандами і пішли до зоопарку, щоб їх відвідати", — сказав Сі Цзіньпінь.

Він також додав, що дізнався, що зоопарк Сан-Дієго і люди в Каліфорнії "дуже чекають на повернення панд".

"Пандова" політика Китаю

Китай має монополію на панд і не продає їх, а віддає в оренду, найчастіше за сотні тисяч доларів на рік. Експерти називають це "панда-дипломатією".

Китай традиційно посилав ведмедів до зоопарків дружніх країн як заохочення чи подяку. СРСР отримав самця Пінь-Пінь у 1957 році за те, що першим визнав комуністичний Китай.
Резонанс

Аналитика

Теги