Секретна корупція в Міноборони: вартість ремонту авіадвигунів завищили вдвічі, підрядника обрали в закритому режимі

Під грифом «таємно»: так в Україні ремонтують військові літаки. Навколо ремонтних робіт літаків Іл-76МД та двигунів розгорнулася заплутана схема: держзамовлення за завищеними цінами довірили дочірньому підприємству «Укроборонпрому». А відкриті торги не проводили, посилаючись на секретність робіт. Хто стоїть за махінаціями, та наскільки глибоко у них зав’язли армійські чиновники? Розбирався Денис Гойко.

В Україні ремонтом літаків Іл-76МД та двигунів Д30 КП займаються два підприємства у Миколаївській області: ТОВ «УРАРП» та ДП «НАРП». Останнє входить до складу концерну «Укроборонпром».

З 2017 року незмінним переможцем відкритих торгів на ремонт двигунів у системі ProZorro було ТОВ «УРАРП».

«За цей час ми відремонтували більш як 30 двигунів. У нас є потенційний конкурент «НАРП». У них ситуація така: за 30 років незалежності України вони відремонтували для Міністерства оборони України всього 4 двигуни», — розповідає президент концерну «Титан» Анатолій Льовін.

urarp_22
Анатолій Льовін Фото: СтопКор

Редакція «СтопКору» отримала висновок Головного військового представництва, щодо можливостей цих двох підприємств. Як бачимо, «УРАРП» здатен ремонтувати 3 двигуни на місяць, тобто 36 на рік, тоді як «НАРП» при залученні сторонніх виконавців набагато менше — лише 15.

А ось якщо поглянути на вартість середнього ремонту двигунів Д30 КП за 2019-20 роки, то бачимо: «УРАРП» пропонував нижчу ціну, й оскільки підприємство здатне виконувати великі обсяги замовлень вчасно, перевагу було надано саме цьому виконавцю.

urarp_24
УРАРП пропонував нижчу ціну Фото: знімок екрану

5 червня 2020 року з підприємством підписали контракт, а до 15 листопада виконавець уже здав безпосередньо замовнику – військовій частині – всі 12 двигунів.

Однак у 2019 році ДП «НАРП» отримує замовлення на контрольно-відновлювальний ремонт Іл-76 та 4 двигунів. А найцікавіше, що замовлення – державне, тобто таємне. Уперше в історії України. А сума контракту в рази перевищує реальну вартість ремонту.

Зазначимо, раніше такі закупівлі проводили через відкриті торги, тобто на конкурентних засадах. Проте в останні два роки їх із незрозумілої причини включають до Державного оборонного замовлення – без визначення конкуренції. Тож можна припустити, що за проведення такого тендеру окремі посадові особи в Міноборони отримали значні відкати.

Крім цього, виникають серйозні питання й до Служби безпеки України, яка і визначає режим секретності робіт. Адже, як підтверджують у командуванні Повітряних сил, жодних секретних деталей у літаку немає. Невже СБУ просто підіграє Міністерству оборони у проведенні сумнівних оборудок? Адже насправді статус державного оборонного замовлення мав на меті прискорити виконання послуг для армії, та обійти низку бюрократичних процедур і в найкоротші терміни виконати роботи необхідні для оборони країни. Але, як бачимо, в даному випадку все вийшло зовсім не так.

Читати також:
600 мільйонів з бюджету – на «дірявий» софт: подробиці скандального аудиту в Міноборони
Поділитись


Джерело статті: “https://stopcor.org/sekretna-korupcziya-v-minoborony-vartist-remontu-aviadvyguniv-zavyshhyly-vdvichi-pidryadnyka-obraly-v-zakrytomu-rezhymi/”

 

КРИМИНАЛ ТВ - криминальное видео и криминальные новости — история страны

Хотим мы этого или не хотим, но история современной Украины — это криминал. Часто сводки со фронтов политики ничем не отличаются от криминальных сводок. Но для того, чтобы по-настоящему понимать, что и почему происходит в политике — вам необходимо регулярно посещать сайт Криминал ТВ. Здесь собраны все криминальное видео и последние криминальные новости.

Ежедневное посещение сайта Криминал ТВ — это то, что доктор прописал. Свежие ментовские сливы, компромат и доносы, интервью с теми, кто является лицом криминального мира, оперативные записи — в общем, все криминальные новости и все криминальное видео в одном месте. Здесь нет ментов и воров — здесь все варятся в одном соку.

Не забывайте оставлять свои комментарии на сайте Криминал ТВ. Мы знаем, вам есть, что рассказать, у вас есть информация, которой вы хотите поделиться. Мы же всегда рады вам помочь ее донести. В обсуждениях вы сможете не только высказать свою точку зрения, но и оспорить мнение иных. Криминальные новости — ключ к пониманию законотворчества, не забывайте.