“Із такою проблемою народжується близько 90% чоловіків”. Що таке фімоз?

Фото depositphotos.com

“До мене по допомогу звернулося подружжя, яке понад п’ять років не могло зачати дитину, — розповідає про випадок із практики Василь Черепанин, лікар-андролог, сексопатолог. — Як з’ясувалося, проблема — у чоловікові (хоч він вважав себе цілком здоровим). Внаслідок фімозу в нього була порушена еякуляція (статевий акт відбувався з нормальною ерекцією, але без повноцінного викиду сім’яної рідини, що унеможливлювало вагітність). Операція, яка тривала менш ніж годину, вирішила проблему, і згодом пара зачала дитину”.

Об этом сообщает Редакция

— Розкажіть детальніше, що ж таке фімоз.

— Це звуження крайньої плоті, яке перешкоджає повному розкриттю головки статевого члена. При найлегшому ступеню хвороби вона вільно оголюється в спокійному стані і з болісними відчуттями — під час ерекції. Важчий варіант фімозу — коли це неможливо зробити навіть у спокійному стані. А буває, що доходить навіть до “спаювання” крайньої плоті з головкою пеніса.

У дорослих чоловіків фімоз може призвести до накопичення смегми (суміш секрету сальних залоз крайньої плоті) із подальшим розвитком інфекційного запального процесу. Під час інтимного контакту крайня плоть може травмуватися. Зрозуміло, що це спричиняє різкий біль і, як наслідок, страх перед наступними сексуальними контактами.

Зрозуміло, що це спричиняє різкий біль і, як наслідок, страх перед наступними сексуальними контактами.

— Фімоз — поширена проблема?

— Після народження у близько 90% хлопчиків крайня плоть не відкривається. Таке явище називається фізіологічним фімозом, який спостерігають до трьох років. Але нерідко дитина не “переростає” цієї хвороби. Тож після трьох років кожного хлопчика потрібно обов’язково показати фахівцеві — урологу, андрологу. Він у разі потреби призначить способи лікування, а можливо, порадить операцію. Неоперативне втручання — це спеціальні терапевтичні маніпуляції з відсування крайньої плоті, яких навчить лікар. Операція ж передбачає видалення звуженої крайньої плоті.

— Чи може фімоз розвинутися у дорослого чоловіка?

— У дорослому віці може розвинутися патологічний фімоз — наслідок запального процесу, рубцевого звуження крайньої плоті. Таке, на жаль, найчастіше буває у чоловіків, хворих на діабет, адже через неконтрольований рівень цукру в крові організм стає вразливим перед різними мікроорганізмами, зокрема грибками. Вони спричиняють гострі та хронічні запальні явища.

— Як запобігти цій проблемі?

— У багатьох культурах невдовзі після народження хлопчика обов’язкова процедура — обрізання крайньої плоті (медичний термін — циркумцизія). Це єдиний метод, який унеможливлює ризик розвитку фімозу. Циркумцизія, як доведено, запобігає і розвитку інфекційних хвороб, що передаються статевим шляхом, і навіть раку пеніса та шийки матки у жінок (деякі види онкохвороб провокують саме патогенні мікроорганізми, якими можна заразитися під час статевого акту).

Але обрізання може мати і негативні наслідки. Насамперед, щоб запобігти больовому шоку, потрібна анестезія, а у випадку з маленькими дітьми це доволі проблематично. Обрізання, проведене некоректно, може призвести до тяжких фізичних травм (тромбози, кровотечі, втрата чутливості тощо).

— Які медичні покази до обрізання?

читайте також: Айтішник із команди Нефьодова. Митниця отримала нового керівника

— Хірургічне втручання необхідне, якщо фімоз провокує постійні запальні процеси чи порушене сечовипускання — це вже майже критичний випадок. Або ж утворився набряк — тоді відлік може йти навіть на години. Якщо вчасно не втрутитися, є загроза втратити статевий орган.

Дякуємо, що прочитали цей текст у газеті Експрес. У нас — тільки оригінальні тексти.

Читайте також про особливості метеорного потоку Оріоніди, за яким можна спостерігати у найближчі ночі


Джерело статті: “https://expres.online/health/iz-takoyu-problemoyu-narodzhuetsya-blizko-90-cholovikiv-shcho-take-fimoz”

 

КРИМИНАЛ ТВ - криминальное видео и криминальные новости — история страны

Хотим мы этого или не хотим, но история современной Украины — это криминал. Часто сводки со фронтов политики ничем не отличаются от криминальных сводок. Но для того, чтобы по-настоящему понимать, что и почему происходит в политике — вам необходимо регулярно посещать сайт Криминал ТВ. Здесь собраны все криминальное видео и последние криминальные новости.

Ежедневное посещение сайта Криминал ТВ — это то, что доктор прописал. Свежие ментовские сливы, компромат и доносы, интервью с теми, кто является лицом криминального мира, оперативные записи — в общем, все криминальные новости и все криминальное видео в одном месте. Здесь нет ментов и воров — здесь все варятся в одном соку.

Не забывайте оставлять свои комментарии на сайте Криминал ТВ. Мы знаем, вам есть, что рассказать, у вас есть информация, которой вы хотите поделиться. Мы же всегда рады вам помочь ее донести. В обсуждениях вы сможете не только высказать свою точку зрения, но и оспорить мнение иных. Криминальные новости — ключ к пониманию законотворчества, не забывайте.