РФ утримує в полоні понад 14 тисяч цивільних громадян України, — Лубінець

Читать на русском Read in English

РФ утримує в полоні понад 14 тисяч цивільних громадян України, — Лубінець
РФ утримує в полоні понад 14 тисяч цивільних громадян України, — Лубінець

Росія загалом утримує в полоні понад 14 тисяч цивільних громадян України.

Про це повідомив Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

За словами Лубінця, в це число входять українці, яких Росія затримала починаючи з 2014 року на окупованих територіях Криму, Донецької та Луганської областей (Україна має окремі списки захоплених там громадян) і після початку повномасштабної агресії.

Лубінець уточнив, що лише на Київщині, яка найменше перебувала під російською окупацією, близько 600 цивільних громадян України потрапили в російський полон.

Омбудсман заявив, цивільні люди — найважча категорія для повернення з полону. На це, за його словами, є кілька причин.

«Перше — згідно з міжнародним гуманітарним правом, ми не можемо проводити обмінів. Таке визначено виключно для військовополонених.

Друге — усі розуміють, що не так багато є цивільних громадян РФ, яких Росія хотіла б повернути.

Третє — судові вироки. Вони виносять величезні за термінами судові вироки проти наших цивільних громадян, звинувачуючи їх у шпигунстві, терористичній діяльності, фінансуванні терористичних організацій, у будь-чому. Головне для них — дати великі терміни ув’язнення: 15, 17, 18, 20, 25 років», — сказав Лубінець.

Зокрема, за його словами, є й випадки, коли росіяни затримували неповнолітніх дітей, щодо яких зараз проводять слідчі дії, і які також можуть отримати тривалі тюремні строки.

Крім того, розповів Лубінець, відомо про двох хлопців у Бердянську, яких окупанти розстріляли. За його словами, зараз росіяни навіть не дають можливості забрати тіла цих двох хлопчиків для того, щоб їх поховати. Він припускає, що Росія хоче поховати їх таємно.
Резонанс

Теги