80% громадян Туреччини проти продажу житла іноземцямМайже 80% громадян Туреччини виступили за введення заборони продавати житло не громадянам країни.

Об этом сообщает Незыгарь


Про це пише Bloomberg із посиланням на дані Metropoll.


Чистий продаж нерухомості іноземним громадянам минулого року досяг $6,3 млрд, що становить 78% усіх прямих іноземних інвестицій.


Обурення серед громадян Туреччини вже знаходить відгук у найбільших критиків чинного президента Реджепа Тайіпа Ердогана.


У березні правляча партія вже відхилила пропозицію однієї з найбільших опозиційних груп вивчити це питання. При цьому 77% противників продажу житла іноземцям у 2018 році голосували за правлячу партію.


На іноземців припадає 4,5% покупок нерухомості в Туреччині, причому в таких містах як Анталія, Мерсін, Стамбул частка доходила до 27%. У січні цього року ціни на житло в Туреччині з виправленням на інфляцію зросли на 95% рік до року.


За даними Турецького статистичного інституту, головними іноземними покупцями турецької нерухомості у 2022 році стали громадяни рф. Вони набули 16 312 будинків, що утричі перевищує значення 2021 року. Кількість угод із росіянами становила майже чверть від усіх продажів нерухомості іноземцям.


Як повідомлялося, 2022 року громадяни росії відкрили понад 1,3 тисячі нових юридичних осіб у Туреччині — це на 670% більше, ніж за весь 2021 рік.


«Аргумент»

Источник: Незыгарь
Резонанс

Аналитика

Теги