На 7,5% дільниць фотографували бюлетені. Спостерігачі ОПОРИ розповіли про ключові порушення у день другого туру

В ОПОРІ назвали фотографування бюлетенів ключовою проблемою повторного голосування на місцевих виборах 22 листопада.

Об этом сообщает Преступная Россия

З 12 до 16 години фотографування виборцями своїх виборчих бюлетенів спостерігачі ОПОРИ зафіксували на 7,5% виборчих дільниць.

Станом на 18:30 зафіксовано 41 випадок фотографування бюлетенів та складено 20 протоколів про адмінпорушення.

Найбільше, 25 випадків фотографування бюлетенів, було виявлено у Дніпрі, 8 у Рівному, по 3 — в Черкасах і Полтаві, по 1 — у Львові, Миколаєві та Нікополі.

Читайте також:
  • У Слов’янську виборці фотографуються біля виборчих скриньок, беручи участь у розіграші iPhone 12 — Опора
  • Брендовані маски, непрацюючі термометри, фотографування бюлетенів. КВУ повідомляє про порцію нових порушень на місцевих виборах
  • Назвалися «журналістами». У Дрогобичі зафіксовано автобуси із сотнею молодиків
  • У Львові та Ужгороді зафіксували порушення на місцевих виборах. Поліція відкрила кримінальні справи
  • У Рівному затримали організаторів підкупу виборців

«Поширення практики фотографування виборчих бюлетенів викликає серйозне занепокоєння, оскільки масштаб проблеми може свідчити про реалізацію незаконних технологій, включаючи здійснення контролю за волевиявленням виборців та підкуп виборців», — зазначили в ОПОРІ.

Читайте також:

За даними екзит-полів. Хто перемагає на виборах мерів у другому турі 22 листопада

Також спостерігачі ОПОРИ зафіксували 220 порушень під час ранкового засідання виборчих комісій та в ході голосування в другому турі виборів міських голів.

Як повідомила очільниця ОПОРИ Ольга Айвазовська в Facebook, найбільш поширеними порушеннями на засіданнях були:

  • недостатнє матеріально-технічне забезпечення дільниць (81 інцидент)
  • фотографування виборчого бюлетеня — 48
  • члени комісій не вели протоколи ранкового засідання, не надавали можливості ознайомитись з виборчою документацією, ранкове засідання проводилось з порушенням процедур, заповнення бюлетеню поза кабінкою для голосування, недотримання антиковідних заходів — 82 факти
  • присутність сторонніх осіб — 7

Нагадаємо, у неділю, 22 листопада, в 11 містах проходив другий тур виборів мера. Очільника міста обирали у Дніпрі, Нікополі, Слов’янську, Ужгороді, Бердянську, Львові, Дрогобичі, Миколаєві, Полтаві, Рівному та Черкасах. Виборчі дільниці відкрилися о 8 ранку і працювали до 20 години.

Офіційні результати голосування мають бути встановлені не пізніше як на пʼятий день з дня повторного голосування, тобто до 27 листопада включно.

У Чернівцях другий тур запланований на 29 листопада, а у Кривому Розі — на 6 грудня.

Нагадаємо, перший тур чергових місцевих виборів в Україні відбувся 25 жовтня.

Редактор: Софія Лазарова

Джерело статті: “https://nv.ua/ukr/ukraine/events/vibora-mera-v-opori-rozpovili-pro-porushennya-na-viborah-22-listopada-novini-ukrajini-50125623.html”

 

КРИМИНАЛ ТВ - криминальное видео и криминальные новости — история страны

Хотим мы этого или не хотим, но история современной Украины — это криминал. Часто сводки со фронтов политики ничем не отличаются от криминальных сводок. Но для того, чтобы по-настоящему понимать, что и почему происходит в политике — вам необходимо регулярно посещать сайт Криминал ТВ. Здесь собраны все криминальное видео и последние криминальные новости.

Ежедневное посещение сайта Криминал ТВ — это то, что доктор прописал. Свежие ментовские сливы, компромат и доносы, интервью с теми, кто является лицом криминального мира, оперативные записи — в общем, все криминальные новости и все криминальное видео в одном месте. Здесь нет ментов и воров — здесь все варятся в одном соку.

Не забывайте оставлять свои комментарии на сайте Криминал ТВ. Мы знаем, вам есть, что рассказать, у вас есть информация, которой вы хотите поделиться. Мы же всегда рады вам помочь ее донести. В обсуждениях вы сможете не только высказать свою точку зрения, но и оспорить мнение иных. Криминальные новости — ключ к пониманию законотворчества, не забывайте.